Gépész elmélet munkaközösség

• A gépész munkaközösség tagjai a Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma képzési stratégiájának egyik fontos elemét képezik.

A munkaközösség célkitűzései között kiemelt helyen szerepel a kiválóan képzett munkaerő utánpótlás biztosítása és tanulóink számára különböző gépipari területeken az elméleti és a gyakorlati oktatás összekapcsolására.

A munkaközösség szaktanárai az oktatást a gépészeti szakmacsoportban, és az autószerelő, autóelektronikai műszerész, gépgyártás technológiai technikus szakon végzik.

Tanulóink a gépészeti szakmacsoport és az OKJ-s képzés keretein belül találkoznak a legújabb CNC szerszámgép-, CAD-, CAM- és szerszámfejlesztésekkel, típusokkal és felhasználásokkal. Ezek a fiatalok már a kezdetektől fogva konkrét munkafolyamatokban és projektekben vehetnek részt. Tudásukat és képességüket a képzési idő alatt több szakmai versenyen próbára tehetik, melyre a felkészítést a munkaközösség szaktanárai végzik.

Bemutató videó (NCT Akadémia):

• A munkaközösség tagjai:

Bartha Tibor

Borbély Norbert

Dancs Tamás

Juhász Ferenc

Kulcsár István

Mizsák Sándor

Nuszer Tamás

Oláh László

Seres Ferenc

Takács Roland

Tálas Péter

Vass Károly (munkaközösség-vezető)

Vizi Sándor

• Műszaki pályázatok

Minden évben meghirdetésre kerül a Bánki Donát Műszaki Középiskola tanulói számára.

Egy, a szaktanár által javasolt vagy a tanuló által kitalált témakörben megadott formában és terjedelemben készítenek pályamunkákat, melyet a munkaközösség tagjai bírálnak és értékelnek.

A legjobbak könyv és tárgy nyereményben részesülnek, illetve további lehetőséget kapnak országos szinten történő megmérettetésre az adott témakörben.

Felelős: Takács Roland