Elektronika

• A munkaközösség tagjai:

• Ács László villamosmérnök, tanár
    • Baracsy Zsolt villamosmérnök, okl. közgazdász (munkaközösség-vezető)
    • Batta Zsolt villamosmérnök, tanár
    • Filep Tamás villamosmérnök
    • Hegyes Ferenc villamosmérnök, tanár
    • Kiss István okl. villamosmérnök, tanár
    • Mogyorósi Béla villamosmérnök
    • Nánási Ilona villamosmérnök
    • Veres Csaba villamosmérnök
  • Iskolánk tanulói számára minden évben biztosítunk pályázati lehetőséget. Szaktanáraink által javasolt, vagy a tanuló által kitalált témakörben megadott formában és terjedelemben készíthetnek pályamunkákat. A leadott munkákat a munkaközösség tagjai bírálják el és értékelik.

Az arra érdemesek könyv és tárgy nyereményben részesülnek, illetve további lehetőséget kapnak országos szinten történő megmérettetésre az adott témakörben.

A pályázat kiírásáért az értékelések összegzéséért a munkaközösség-vezető a felelős.

• PIC- mikrokontroller programozók versenye Győr
    • NyÁK tervezők versenye Győr
    • I. Ipari Elektronikai konstrukciós verseny - Nyíregyházi SZC Bánki Donát Műszaki Középiskolája és Kollégiuma
    • Konstrukciós verseny
  • Elektronikai technikus   (OKJ szám: 54 523 02)

Az elektronikai technikus elektronikai áramköröket épít, irányítástechnikai eszközöket programoz, ellenőrzési feladatokat végez és irányít. Részt vesz gyártó rendszerek üzemeltetésében, ezekhez műszaki dokumentációt állít össze, mechatronikai rendszereket működtet.

Autóelektronikai műszerész szak ( OKJ szám: 54 525 01)

Az autószerelő és autóelektronikai műszerész munkája során korszerű diagnosztikai eszközökkel megállapítja a hibát, elvégzi a szükséges javításokat, ellenőrzi a javítás minőségét. Elvégzi az utólagos extra felszerelések beszerelését.