A Bánkis Diákokért Alapítványról

Alapítványunkat 1998 őszén tanári kezdeményezés és a kollégák anyagi áldozata hozta létre. Az alapító tagok az intézmény működésének támogatását, a Bánkis diákok tanulmányi színvonalának emelését tekintették az alapítvány elsődleges feladatainak.

Az elmúlt 14 évben az Alapítvány alaptőkéje harmincszorosára emelkedett, emellett szélesebbé vált a működési területünk is.

Folyamatosan hozzájárulunk eszközök, gépek beszerzésével a szakképzés tárgyi feltételeinek javításához.

Minden évben támogatjuk egy-egy tanterem felújítását, esztétikusabbá tételét.

Segítjük a szociálisan rászoruló tanulóinkat étkezési-, közlekedési költségeik rendezésében.

Részt vállalunk az iskola kulturális életének színesítésében események, rendezvények (vetélkedők, versenyek, ünnepségek) támogatásával.

Hozzájárulunk diákjaink tanulmányi- és sportversenyekre való utazásához, részvételéhez, segítségünkkel jártak tanulók az Egyesült Államokban, Szingapúrban, Kínában, Spanyolországban, Angliában, Finnországban, stb.

Tanulmányi versenyünk hozzájárult az iskola tanulmányi eredményeinek javulásához.

Minden évben az egyik legjelentősebb kiadásunk az osztálykirándulások kulturális programjainak támogatása.

Az alapítvány céljai:

A Bánki Donát Műszaki Középiskolába járó tanulók nevelésének és oktatásának segítése, különös tekintettel az alábbiakra:

1.) Az iskolai, kollégiumi oktatás és nevelés tárgyi, technikai feltételeinek javítása (számítástechnikai eszközök, könyvek és más ismerethordozók beszerzése).

A tanulók képességeinek sokoldalú fejlesztését elősegítő szakközök, előkészítők, felkészítő foglalkozások működtetése.

2.) A korszerű szakképzés tárgyi feltételeinek megteremtése, javítása.

3.) Az idegen nyelv tanulásának elősegítése.

4.) Szabadidős programok támogatás (hozzájárulás osztálykirándulások, táborok, szabadidős rendezvények költségeihez).

5.) Tanulmányi, sport- és kulturális versenyek, vetélkedők, pályázatok lebonyolításának előmozdítása (nevezési díjak kifizetése, helyezettek díjazása, szervezési költségek átvállalása stb.)

6. ) Nehéz körülmények között elő – jó tanuló – diákok segítése. (pl. kollégiumi térítési díj részleges vagy teljes átvállalása, előkészítő, felkészítő foglalkozások tartása, tankönyvek, oktatási segédanyagok vásárlása.)

7.) A határon túl élő magyarsággal való kapcsolattartás: pl. tapasztalatcsere, kulturális, sportszabadidős tevékenység támogatása.

8.) Kulturális örökség megóvása, felkutatása, hagyományőrzés.

9.) Az Erdős Tamás Díj odaítélése.

10.) Környezetvédelem.

Az alapítvány közhasznú tevékenységei:

1.) Nevelés, oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés.

2.) Kulturális tevékenység

3.) Kulturális örökség megóvása

4.) Hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése

5.) A magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségekkel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenység