Határtalanul magyarul nemzetközi verseny

"Határtalanul magyarul" címmel 4 ország részvételével vers- és prózamondó versenynek adott otthont április 13-án és 14-én Nyíregyháza. Az Eperjesről, Szatmárnémetiből, Beregszászból és Nagyberegről érkező diákokat és tanárokat a Bencs Villa és a Szent Imre Katolikus Gimnázium és Kollégium látta vendégül. A középiskolások versenye pénteken 14 órától kezdődött, amelyen megyeszékhelyünk majdnem minden tanintézménye felvonultatta a legkiválóbb verselőit és prózamondóit.

A zsűri elnöke Csermely Tibor magyartanár volt, segítői pedig Petneházy Attila színművész és Antal Attiláné magyartanár.

A zsűri munka közben

Első helyezést ért el Galiger Barbara (Szatmárnémeti Kölcsey Ferenc Főgimnázium) és Czegle Noémi (Nyíregyháza, Kölcsey Ferenc Gimnázium).

Második helyezett lett Krajnyák Edina (Szepsi Magyar Gimnázium) és Kerle Ákos (Nyíregyháza, Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium).

Kerle Ákos oklevele

3. helyen végzett Salánki Judit (Beregszászi Bethlen Gábor Gimnázium) és Lőrinc István (Nagyberegi Református Líceum).

Iskolánk tanulója Kerle Ákos (10. B. osztály) Reményik Sándor: Nem nyugszunk bele! versét szavalta.

Gratulálunk Kerle Ákosnak és felkészítő tanárának Leveleki Miklósnak!