Bejutottunk az országos CNC verseny döntőjébe

Az NCT IPARI ELEKTRONIKAI KFT (Magyarország legjelentősebb CNC gépeket gyártó cége) és az NCT Akadémia által 2012. áprilisban megrendezésre kerülő Országos CNC programozás és gépkezelés szakmai verseny elődöntőjébe az iskolai elődöntő megrendezése után 5 tanuló jelentkezett: Batári Gergő, Csaplár Attila, Csaplár Dániel, Imre László, Szloboda Máté, valamennyien a gépgyártás technológiai technikus szak 14.c osztályába járnak.

Az elődöntő idén nem központilag egy helyen került megrendezésre, hanem újra a nevező iskolák biztosították a helyszínt és a felügyeletet 2012. március 28-án. Újdonság volt még az on-line formában történő megoldása a feladat sornak.

Az elődöntőnek megvoltak a maga alapszabályai: iskolánként maximum 3 tanuló juthat a döntőbe, és a verseny elődöntőjének tisztaságáért és felügyeletéért a felkészítő tanárok a felelősek.

A Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium tanulói már évek óra eredményesen szerepelnek a szakmai versenyeken.

A szabályoknak megfelelően a jelentkezett tanulók közül csak 3 jutott be: Csaplár Attila (89 pont), Csaplár Dániel (89 pont), Imre László (81 pont). Felkészítő tanár: Halmi János.

Az elért eredményeikhez gratulálunk és sok sikert a további felkészüléshez és az eredményes versenyzéshez.

Az elődöntő eredményei megtekinthetők az alábbi címen:

Halmi János
  gépész elméleti munkaközösség vezető